1986. április 29-én születtem, Székesfehérváron. Az, hogy madarász leszek, már egészen korán, kisgyerek koromban eldőlt. Az írás, ismeretterjesztés és az élőszavas mesemondás csak ez után következett, de mostanra elképzelhetetlen nélkülük az életem.
Tanulmányaimat a Szegedi Tudományegyetemen végeztem, biológus szakon, ökológia szakirányon. Hat évig a Magyar Madártani Egyesületnél oktatási munkatársa voltam, később a Magyar Természettudományi Múzeumban dolgoztam múzeumpedagógusként, jelenleg a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság szakvezetője vagyok.
A meséket, madarakat, erdőket, jó könyveket mindennél jobban szeretem. Én magam főleg állatos népmeséket mesélek, amelyekbe valós madárvédelmi, ismeretterjesztő részeket is beleszövök. Egyes meséimhez kézjeleket, indiai mudrákat és ázsiai kéztrükköket is használok, a gyerekek velem együtt játszhatják el a kézjelek segítségével megjelenített állatokat.
Rajongok a tündéres mesékért, boszorkányokért, népi hiedelmekért is. A Könyvmolyképző Kiadónál eddig megjelent, gyermekek számára írt mesekönyveim a A tündérkapu titka a Lea és a viharbanyák és a Lívió és a fehér sárkány. Felnőttek számára is írtam mesét, ez pedig a rendhagyó módon, magánkiadásban megjelent Macskakő. Bajban az öreg tölgy! és a Bűntény a Sas-hegyen című könyveimmel elindult az első, kifejezetten ismeretterjesztő sorozatom.
Vállalom mesemondó előadások megtartását az író- olvasótalálkozó találkozókon.
Múzeumok, magáncégek, újságok számára ismeretterjesztő mesék megírását is vállalom.